Промислові та комерційні модулі SFP. Їх відмінність та застосування.
Сьогодні на ринку мережевого оптичного обладнання, широко використовуються оптичні модулі (модулі SFP), як правило комерційного класу (тобто звичайні). Тому більшість людей мало знають про оптичні модулі промислового класу.
Отже, давайте з’ясуємо які саме відмінності між оптичними модулями промислового та комерційного класу та в якому середовищі вони використовуються?
1. Робоча температура
Робоча температура оптичного модуля впливає на його параметри, стійкість до стабільної роботи та життєвого циклу. Відповідно до робочої температури, оптичні модулі поділяються на промислові та комерційні.
Діапазон робочих температур оптичних модулів комерційного класу – від 0 до 70°C; діапазон робочих температур оптичних модулів промислового класу від -40 до 75°C.
2. Умови застосування
Оптичні модулі комерційного класу – це найпоширеніший у використанні тип SFP модулів на ринку. Переважно вони використовуються в закритих опалювальних приміщеннях, таких як: центри обробки даних, офісах, магазинах та інших так би мовити «домашніх» середовищах.
SFP модулі промислового класу використовуються у відносно суворих умовах з суттєвими змінами температур. Найпоширеніші вимоги до них полягають у тому, що вони повинні безперебійно працювати при температурах від -40°C до+75°C, наприклад у боксах на вулиці, на заводах, виробництвах, складах, енергетичних та сільськогосподарських підприємствах. Простіше кажучи там де вимагаються спеціальні вимоги до безперебійної роботи обладнання в особливих (не «кімнатних») умовах.
3. Метод випробування
Оптичні модулі комерційного класу піддаються «примусовому старінню» на спеціальному стенді при кімнатній температурі, та мають обмеження робочої температури у діапазоні 0+70°C. Модулі промислового класу проходять випробування на «старіння» при високих і низьких температурах, де температура може становити до 85°C. При температурах -40°C+75°C якісний промисловий модуль буде працювати довго та стабільно.
4. Фізичне охолодження
Оскільки оптичні модулі промислового класу працюють при високій температурі до 75°C, для розсіювання тепла, що генерується лазером, необхідно використовувати тепловідвідний силікагель, щоб досягти ефекту фізичного охолодження і уникнути пошкодження оптичного модуля через надмірну температуру. Комерційні модулі цього компоненту не мають.
5. Компенсація температури
Для забезпечення нормальної роботи оптичних модулів промислового класу при низьких температурах мають температурну компенсацію, щоб оптичні модулі могли отримувати безперервне живлення струмом і їх продуктивність не постраждала. Зазвичай використовуються термокомпенсовані кварцеві осцилятори (генератори), які забезпечують стабільність параметрів живлення в широкому діапазоні температур. Найнижча температура модулів комерційного класу вище нуля, тому температурна компенсація їм не потрібна.
6. Вартість модулів SFP
Завдяки фізичному охолодженню та температурній компенсації оптичного модуля промислового класу збільшуються витрати на сировину та виробничі витрати. Тому, коли швидкість передачі і довжина хвилі однакові, ціна на оптичні модулі промислового класу часто дорожча, ніж на оптичні модулі комерційного класу.
7. Маркування
Різні виробники оптичних модулів використовують свої назви та типи маркування. Провідний виробник промислового мережевого обладнання PLANET маркує свої промислові модулі літерою «Т», наприклад:
Загальні характеристики | Маркування | |
Комерційні (0…+70C) | Промислові (-40+75C) | |
Модуль SFP155Mb (багатомод, 2хLC,1310nm, 2км) | MFB-FX | MFB-TFX |
Модуль SFP 1.25G (одномод, 2хLC, 1310nm, 20км) | MGB-LX | MGB-TLX |